Чт, 25.04.2024, 20:54
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт Городенківської школи №1

Меню сайту
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Фотоальбоми

Головна » Фотоальбом » Життя школи » Андріївські вечорниці-2010 » Фотографія 2

Фотографія 2

У реальному розмірі 1500x1125 / 207.1Kb
544 2 5.0

Додано 14.12.2010 Admin

Всього коментарів: 2
2 tetyana  
0
оооо а я ще додам :
Печуть калиту всі дівчата, скільки б їх не було. Готуючи калиту, дівчата мусять пам’ятати про те, що кожна з них має місити свій маленький шматочок калити, замовляючи його на коханого хлопця. (Не біда, якщо цей хлопець не потрапить на Андрієв вечір – інші парубки, кусаючи калиту, можуть символізувати собою і її обранця).

Замісивши таким чином окремо свій шматок калитянського тіста, дівчата кладуть їх до спільної діжі й від цього моменту домішують разом, причому зберігається певна почерговість – від найстаршої дівки до наймолодшої; тісто має бути солодке та ще й з медом. Зверху калиту оздоблюють сухими вишнями з родзинками – “щоб гарна була”. Печуть у печі (або в духовці) й запікають так, щоб гризнути її було важко – на сухар (але не горілий). Для того, щоб можна було калиту підвішувати на мотузку, посередині робиться дірка.

Коли калита запечеться, дівчата готують хату до зустрічі хлопців – чисто її метуть, готують страви, а найголовніше – ховають у потаємне місце “нове Сонце” (калиту).

Отже, калита під стелею – це був символ сонця і бога-предка, бога шлюбу; мак у коржі – символ зірок в небі, дітей Сонця, а ще багатства та достатку, що його творить і подає Сонце-Дажбог.


1 Solomika  
0
За церковними легендами Андрій Первозванний проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному із пагорбів поставив хрест зі словами: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа».
В українській традиційній обрядовості із днем святого Андрія пов'язувався комплекс давніх, язичницького походження ритуалів, що мали переважно любовно-магічне та аграрно-магічне спрямування.В ніч на Андрія дозволялись молодіжні бешкети тому вранці дехто із господарів знаходив свого воза на даху клуні, а від хат, де жили дівчата на виданні, з'являлись стежини до їхніх залицяльників, позначені буряковим квасом чи потрушені соломою.
Як ви помітили, у руках господиня на фотографії тримає випечену калиту. Калита-це великий корж із білого тіста, що символізує новонароджене сонце. Дякуємо бібліотекарям за можливість пізнання всіх традицій святкування і за чудову організацію свята!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук

Copyright MyCorp © 2024