Городенківська ЗОШ №1 І-ІІІ ст.

Офіційний сайт - Городенківської ЗОШ №1

МузейЛюбити свій край, рідне місто,
А в ньому і нарід завзятий,
Дзвінець древніх сонячну пісню
І кожну травинку кохати…


В школі організовано історико-етнографічний музей.

 

Музей характеризується експозиційними розділами:

1. Первісно-общинний лад на Городенківщині;

2. Історія Городенки в IX-XX ст;

3. Ремесла нашого міста;

4. Архітектурні пам’ятки Городенки;

5. Етнографія краю.

 

Всього фонд музею налічує 107 музейних предметів.

Фотоогляд експозиції музею >>>

 

     Музей – це установа, в якій відвідувач вступає в безпосередній контакт із тисячами різноманітних предметів, що складають світ інших  людей.

     На одному із засідань Ради шкільного краєзнавчого музею було вирішено організувати шкільний краєзнавчий музей – відкрити експозицію, щоб учні школи могли усвідомити незворотність втрати свого коріння і були рішучі зберегти нашу культурну спадщину, відтворити її принаймі в документах і матеріалах музейних експонатів.

     В експозиції музею розповідається про трипільську культуру. Ці племена жили не в шатрах, а в тривких вкопаних в землю землянках, займалися рибальством, хліборобством, скотарством, мисливством. В печері Городниці знайдено кілька кам’яних сокир і серпів.

     Бронзова доба представлена племенами, які виготовляють металеві знаряддя з бронзи, що була сплавом міді з цинком. Швидко розвивається торгівля бронзовими виробами. Під час розкопок знайдено бронзові браслети, серпи.

     Перша експозиція нашого музею якраз присвячена найдавнішому періоду історії Городенки.

В період боротьби за визволення на території нашого міста знайдено багато видів зброї: шаблі, мечі, штики, рушниці, які теж представлені в експозиції музею.

     Міські ремісники певних спеціальностей об’єднувалися в особливі організації – цехи. Життя цеху регулювалося статутом. Цех володів судовою владою над своїми членами, обкладав їх податками, а в разі потреби створював власне ополчення для оборони міста. Цехи очолювали виборні посадові особи – цехмістри. Ремісниче життя в Городенці вирувало південніше зруйнованого замку. Свої цехи мали столяри, тесляри, бондарі, стельмахи. Зразки їхніх виробів також представлені в експозиції шкільного музею.

     В нашому музеї також широко представлена покутська вишивка. Це і сорочки, запаски, галстуки, чоботки і багато іншого одягу.

     Також зроблена виставка солом’яних виробів: плетенки, постоли, капелюхи, обв’язані соломою скляні бутлі і ін.

 

     Нам також хочеться, щоб учні нашої школи могли долучитися до минулого нашого краю.


Режим роботи музею:

9.00 - 14.00

Вихідний - четвер.